تحقیق , مقاله , پایان نامه , جزوه , سوالات استخدامی, پایان نامه رایگان , تحقیق رایگان , پروپوزال ,

فروش پایان نامه و مقالات و تحقیق ها با فرمت ورد و قابل ویرایش

فروشگاه جامع پایان نامه , تحقیق و مقالات مقاطع مختلف با فرمت ورد

فروشگاه تحقیق پایان نامه مقاله با فرمت ورد و قابل ویرایش در وقت و هزینه خود صرفه جویی کنید

اطلاعیه فروشگاه

در هنگام خرید حتما روی دکمه تکمیل خرید در صفحه بانک کلیک کنید تا پرداخت شما تکمیل شود مراحل پرداخت را تا آخر و دریافت کدپیگیری سفارش انجام دهید ؛ در صورتی که نتوانستید پرداخت الکترونیکی را انجام دهید چند دقیقه صبر کنید و مجددا اقدام کنید و یا از طریق مرورگر دیگری وارد سایت شوید یا اینکه بانک عامل را تغییر دهید.پس از پرداخت موفق لینک دانلود به طور خودکار در اختیار شما قرار گرفته و به ایمیل شما نیز ارسال میشود .

بينايي سه بعدي با استفاده از نور ساختار يافته با الگوي رنگي

 بينايي سه بعدي با استفاده از نور ساختار يافته با الگوي رنگي

 

فرمت : Word

تعداد صفحات : 134

 

  مقدمه :

 نظر به گستردگي روز افزون استفاده از سيستم هاي هوشمند لزوم بکار گيري سيستم هاي بينايي اتوماتيک و يا نيمه اتوماتيک به منظور بدست آوردن ابعاد جسم بر کسي پوشيده نيست . در همين راستا در صنايع نيز در ايستگاههاي بازرسي و کنترل کيفيت جهت بررسي دقيقتر ميزان تطابق قطعه ي درحال توليد با قطعه مورد نظر ، از سيستم هاي بينايي استفاده مي شود . بدين   وسيله علاوه بر مشخص شدن مورد خطا ، محل دقيق آن و ميزان خرابي نيز مشخص مي شود .

از جمله موارد کاربرد ديگر سيستم بينايي مي توان به علوم نظامي ، پزشکي ، باستانشناسي ، راه و ساختمان و زمين شناسي و هدايت ربات اشاره کرد که روز به روز استفاده از سيستم هاي بينايي در آنها افزايش مي يابد . سيستم هاي بينايي معمولي ، تنها به گرفتن يک تصوير دو بعدي از جسم اکتفا مي کنند و قادر به تشخيص فاصله و يا ارتفاع و عمق نيستند . به همين دليل و براي داشتن اطلاعات بيشتر از جسم ، محققان تلاش خود را بر روي بدست آوردن اطلاعات از بعد سوم      (محور Z) متمرکز کردند .

در راستاي اين تلاشها رهيافتهاي متفاوتي جهت اسکن سه بعدي يک جسم ارائه شد . در اين ميان اسکنرهاي تماسي مبتني بر سنسورهاي تماسي مکانيکي و اسکنرهاي غير تماسي مبتني بر تکنولژي اپتيکي از جمله راه کارهايي هستند که محققان در پيش رو دارند . و در اين ميان راه کارهاي اپتيکي به دليل انعطاف پذير بودن و هزينه قابل قبول ترجيح داده مي شوند . ضمن اينکه در خيلي از موارد از دقت و قدرت بالاتري در مقايسه با تکنولژي تماسي برخوردار هستند .

 در تحقيق انجام شده پس از بررسي انواع روشهاي اپتيکي براي استخراج پروفايل سه بعدي ، يک سيستم نوري بر مبناي نور ساختاريافته کدينگ شده پس از بررسي روشهاي کار شده در اين   زمينه ، پياده سازي مي شود .

فصل اول به بررسي روشهاي متفاوت استخراج مدل سه بعدي اشياء مي پردازد. علاوه بر آن کاربردهاي مختلف بينايي سه بعدي ارائه مي شود . در فصل دوم تکنيکهاي مختلف کدينگ الگو در نور ساختاريافته بررسي مي شود . در فصل سوم که آغازي براي پياده سازي است با طراحي يک نوع کدينگ به طراحي يک الگو پرداخته مي شود و پردازشهاي لازم اوليه در تصاوير براي کشف رمزها توضيح داده مي شوند . فصل چهارم با توضيح استفاده از شبکه عصبي براي تعيين کد رنگهاي بدست آمده در ادامه به حل مسئله تطابق مي پردازد و در نهايت يک بازسازي سه بعدي اوليه از جسم ارائه مي دهد .  در نهايت در فصل پنجم به جمع بندي فصول گذشته پرداخته شده و پيشنهاداتي براي ادامه کار داده خواهند شد . در صفحه بعدي فلوچارتي از مراحل کلي کار آورده شده که به طور کلي نمايانگر مراحل کاري مي باشد .


اشتراک بگذارید:

پرداخت هزینه و دریافت فایل

مبلغ قابل پرداخت 2,000 تومان
نمایش لینک دانلود پس از پرداخت هزینه
کدتخفیف:

درصورتیکه برای خرید اینترنتی نیاز به راهنمایی دارید اینجا کلیک کنید


پرداخت اینترنتی - دانلود سریع - اطمینان از خرید

فایل هایی که پس از پرداخت می توانید دانلود کنید

نام فایلحجم فایل
Bianei3D_322745_5478.zip2.4 MB